Staropramen

Ze života českých festivalů


Sbírej víčka, postavíme… festivaly bez zábran!  


Všichni to víme! Poroučet větru a dešti zvládne jen Chuck Norris, a protože jeho služby nejsou ani za hubičku, ani součástí poledního menu, jsou pořadatelé festivalů odkázáni na milost a nemilost přírodním živlům. Co však ovlivnit mohou, jsou podmínky, které vytvoří pro návštěvníky svých festivalů, s tím spojený komfort a celkovou atmosféru. Kulturní akce podporované společností Pivovary Staropramen mají v tomto ohledu velkou výhodu - s některými okolnostmi a vylepšeními jim Staropramen pomůže. A proto vznikl projekt „Festivaly bez zábran“, který navazuje na původně korporátní projekt „Sbírej víčka, postavíme….“..

Vybrané české festivaly tak ve spolupráci se Staropramenem nabídnou vozíčkářům vylepšené podmínky pro to, aby si mohli užít festival bez zábran. Mezi taková vylepšení bude např. patřit vyvýšená plošina pro vozíčkáře u pódia pro autentičtější hudební zážitek, přechodové pásy k vyrovnání terénu pro bezproblémový pohyb po areálu, bezbariérový bar a uzpůsobené odpočinkové zázemí v areálu, které bude sloužit jako meeting point pro vozíčkáře a jejich doprovod. V rámci tohoto meeting pointu bude probíhat i několik akcí (např. ukázka výcviku asistenčního psa organizace Helppes). Snad Vám ukážeme, že každé víčko i zátka se počítá!

Náš projekt FESTIVALY BEZ ZÁBRAN vychází z původně interního projektu „Sbírej víčka, postavíme…., který v naší společnosti běží už od roku 2011. Ve spolupráci se značkou Staropramen jsme vytvořili současný projekt „Sbírej víčka, postavíme…..FESTIVALY BEZ ZÁBRAN“ a poprvé ho letos otestovali na Milovickém festivalu Votvírák. Nyní plánujeme projekt přinést na festivaly Rock for People, Rock for People Brod a Kefír, kde už to rozjedeme naostro :-). Naším cílem je postupné otvírání festivalů tělesně postiženým až po úplnou bezbariérovost festivalů podporovaných značkou Staropramen. Toto je cíl, který se nám může podařit pouze tehdy, pokud Staropramen spojí své síly s festivaly a s jejich návštěvníky. Proto jsme vděční všem, kteří se do našeho projektu zapojili nebo zapojí, ať už tím, že se pokusí svoji akci spojit s naším projektem, nebo i tím, že osobně přispějí nasbíranými víčky a zátkami, shrnuje Jana Bártová, manažerka zodpovědnostních projektů společnosti Pivovary Staropramen.

Související články


staropramen-festivaly-bez-zabran-popfoto-cz-0017-gy1d2946.jpg

Votvírák a Rock for People budou Staropramen Festivaly bez Zábran!

Bezbariérové prostředí vytvoříme na Rock for People v Hradci Králové od 4. do 6. června a na milovickém Votvíráku 12.-14. června

fbz.jpg

Pohled do budoucna aneb co se chystá

I když příroda stále ještě prochází obdobím hibernace, projekt značky Staropramen „Festivaly bez Zábran“ jsme k zimnímu spánku ulehnout nenechali.

csr_vicka.jpg

Nevíte kam s víčky? Máme pro vás východisko!

Ačkoli do nástupu letní festivalové sezóny stále zbývá několik měsíců, projekt značky Staropramen Festivaly bez Zábran nespí.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.