Staropramen

Za humny je… inspirace!


Sbírej víčka, postavíme… festivaly bez zábran!  


Někdy není na škodu pošilhávat, jak se co dělá u sousedů, a to nejen těch, co pořádají party u vás za plotem, ale i těch, co organizují party o něco větší a o pár kilometrů dál. Zkušenosti a praxe zahraničních festivalů s bezbariérovým přístupem jsou o krok a pár poskoků dál díky vyvinutějšímu společenskému vnímání. A to jsme se rozhodli v rámci České republiky změnit, a proto se jako inspirace projektu „Festivaly bez zábran“ značky Staropramen náramně hodily!


Za humny je… inspirace!


Zkušenosti a podněty jsme nasbírali od hudebních událostí jako Rock Werchter (BE), Pukkelpop (BE), Roskilde (DK), Latitude (UK), Download (UK), Sonisphere (UK), Hurricane (D) nebo Novarock (AT) a tyto pozitivní poznatky chceme zužitkovat v projektu „Festivaly bez zábran“.

Většina zahraničních festivalů s návštěvou vozíčkářů předem počítá, a proto jim a jejich asistentům poskytuje zvýhodněné vstupné. Vyvýšené platformy v blízkosti pódií, bezbariérové toalety či sprchy, meeting pointy, kde se případně dají dobít elektrické vozíčky, patří mezi časté prvky zvyšující komfort.  Jistým nadstandardem je speciálně uzpůsobené stanové městečko, popřípadě rozšířené parkovací místo, oddělený vstup nebo asistenti rozptýlení po areálu.

Sesbírané poznatky a informace jsme analyzovali a poté sešněrovali a vytvarovali pro potřeby českého festivalového prostředí. S výsledky se budete moci setkat na vybraných českých festivalech. Sběrem plastových víček a kovových zátek, jejich následným odevzdáním, recyklací a přetvořením na prvky zvyšující komfort vozíčkářů tak pomůžete postupnému rozšíření projektu i na další české festivaly, které podporuje společnost Pivovary Staropramen, a tím jejich otevření všem návštěvníkům na vozíčku.

Někdy je pomoc tak jednoduchá, že stačí jen nevyhazovat, schraňovat a odevzdat!

Související články


staropramen-festivaly-bez-zabran-popfoto-cz-0017-gy1d2946.jpg

Votvírák a Rock for People budou Staropramen Festivaly bez Zábran!

Bezbariérové prostředí vytvoříme na Rock for People v Hradci Králové od 4. do 6. června a na milovickém Votvíráku 12.-14. června

fbz.jpg

Pohled do budoucna aneb co se chystá

I když příroda stále ještě prochází obdobím hibernace, projekt značky Staropramen „Festivaly bez Zábran“ jsme k zimnímu spánku ulehnout nenechali.

csr_vicka.jpg

Nevíte kam s víčky? Máme pro vás východisko!

Ačkoli do nástupu letní festivalové sezóny stále zbývá několik měsíců, projekt značky Staropramen Festivaly bez Zábran nespí.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.