Staropramen

The Tap Tap otestovali bezbariérovost festivalu Rock for People!


Kapela The Tap Tap vystoupila v hradeckém Festivalparku ve čtvrtek 3. července na Staropramen stagi. Ještě před zvukovou zkouškou však vyrazila přímo do areálu, kde otestovala mobiliář, který ve spolupráci s festivalem instaloval Staropramen v rámci projektu „Sbírej víčka, postavíme…FESTIVALY BEZ ZÁBRAN“.

Pokřtěna tak byla vyvýšená plošina s nájezdovou rampou před hlavní Rock for People stage i přechodové pásy a nájezdy, které byly rozmístěny nejen u hudebních stanů a stagí, ale také ve Staropramen stanu s nefiltrovanou 11° a odpočinkové zóně. V této zóně byla umístěna bezbariérová toaleta, sprcha pro vozíčkáře a také zázemí, kde bylo možné si odpočinout, občerstvit se a dozvědět se víc o celém projektu.

Základním stavebním kamenem byl sběr plastových víček, která se budou recyklovat a použijí se na výrobu dalších přechodových pásů, a kovových zátek. Sběrná místa, kde bylo možné víčka a zátky na festivalu odevzdat, mohli účastníci najít u 24hodinévé zóny a ve stanovém městečku.

Ve čtvrtečních odpoledních hodinách dorazila i skupina 8 vozíčkářů z Magistrátu Hradec Králové zejména na koncert The Tap Tap a Stevena Seagala. V sobotu 5. července na koncert české kapely Lucie přijelo z Hradce Králové dalších 10 hendikepovaných vozíčkářů, kteří mohli koncert na jednom z hlavních pódií sledovat z vyvýšené plošiny. Celkově se v areálu pohybovalo na 40 vozíčkářů!

Díky všem, kteří svá víčka a zátky již dříve odevzdali, Staropramenu a organizátorům festivalu si tak vozíčkáři mohli hudební produkci užít v bezbariérovém prostředí plnými doušky!

 

Související články


staropramen-festivaly-bez-zabran-popfoto-cz-0017-gy1d2946.jpg

Votvírák a Rock for People budou Staropramen Festivaly bez Zábran!

Bezbariérové prostředí vytvoříme na Rock for People v Hradci Králové od 4. do 6. června a na milovickém Votvíráku 12.-14. června

fbz.jpg

Pohled do budoucna aneb co se chystá

I když příroda stále ještě prochází obdobím hibernace, projekt značky Staropramen „Festivaly bez Zábran“ jsme k zimnímu spánku ulehnout nenechali.

csr_vicka.jpg

Nevíte kam s víčky? Máme pro vás východisko!

Ačkoli do nástupu letní festivalové sezóny stále zbývá několik měsíců, projekt značky Staropramen Festivaly bez Zábran nespí.

Pivovary Staropramen
Staropramen Cool
Sládkova Limonáda
Braník
Stella Artois
Velvet
Hoegaarden
Leffe
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.