Staropramen

The Tap Tap otestovali bezbariérovost festivalu Rock for People!


Kapela The Tap Tap vystoupila v hradeckém Festivalparku ve čtvrtek 3. července na Staropramen stagi. Ještě před zvukovou zkouškou však vyrazila přímo do areálu, kde otestovala mobiliář, který ve spolupráci s festivalem instaloval Staropramen v rámci projektu „Sbírej víčka, postavíme…FESTIVALY BEZ ZÁBRAN“.

Pokřtěna tak byla vyvýšená plošina s nájezdovou rampou před hlavní Rock for People stage i přechodové pásy a nájezdy, které byly rozmístěny nejen u hudebních stanů a stagí, ale také ve Staropramen stanu s nefiltrovanou 11° a odpočinkové zóně. V této zóně byla umístěna bezbariérová toaleta, sprcha pro vozíčkáře a také zázemí, kde bylo možné si odpočinout, občerstvit se a dozvědět se víc o celém projektu.

Základním stavebním kamenem byl sběr plastových víček, která se budou recyklovat a použijí se na výrobu dalších přechodových pásů, a kovových zátek. Sběrná místa, kde bylo možné víčka a zátky na festivalu odevzdat, mohli účastníci najít u 24hodinévé zóny a ve stanovém městečku.

Ve čtvrtečních odpoledních hodinách dorazila i skupina 8 vozíčkářů z Magistrátu Hradec Králové zejména na koncert The Tap Tap a Stevena Seagala. V sobotu 5. července na koncert české kapely Lucie přijelo z Hradce Králové dalších 10 hendikepovaných vozíčkářů, kteří mohli koncert na jednom z hlavních pódií sledovat z vyvýšené plošiny. Celkově se v areálu pohybovalo na 40 vozíčkářů!

Díky všem, kteří svá víčka a zátky již dříve odevzdali, Staropramenu a organizátorům festivalu si tak vozíčkáři mohli hudební produkci užít v bezbariérovém prostředí plnými doušky!

 

Související články


staropramen-festivaly-bez-zabran-popfoto-cz-0017-gy1d2946.jpg

Votvírák a Rock for People budou Staropramen Festivaly bez Zábran!

Bezbariérové prostředí vytvoříme na Rock for People v Hradci Králové od 4. do 6. června a na milovickém Votvíráku 12.-14. června

fbz.jpg

Pohled do budoucna aneb co se chystá

I když příroda stále ještě prochází obdobím hibernace, projekt značky Staropramen „Festivaly bez Zábran“ jsme k zimnímu spánku ulehnout nenechali.

csr_vicka.jpg

Nevíte kam s víčky? Máme pro vás východisko!

Ačkoli do nástupu letní festivalové sezóny stále zbývá několik měsíců, projekt značky Staropramen Festivaly bez Zábran nespí.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.