Staropramen

Shrnutí roku 2014


1, 5, 2, 150, 600 – nenechte se mýlit, nejedná se o nahodilé číslovky a ani o poslední tah Sporty za přítomnosti státního dozoru a notáře. Uvedená čísla jsou v úzkém vztahu s projektem značky Staropramen „Festivaly bez Zábran“, tak si je pojďme vysvětlit.


Sbírej víčka, postavíme…FESTIVALY BEZ ZÁBRAN


 

1 – za tímto číslem se skrývá mnoho veličin – jeden projekt, první rok fungování či jedna značka, a to značka Staropramen, která stojí v pozadí úsilí otevřít české hudební festivaly a vytvoření bezbariérového prostředí.

 

5 – je počet festivalů, v rámci kterých byl realizován sběr plastových víček a kovových zátek a kde se ve větší či menší míře instalovaly prvky vytvářející bezbariérové prostředí. Začínali jsme v Milovicích na Votvíráku, pokračovali na hradeckém Rock for People a i na českobrodských oslavách jeho dvacetiletého fungování, navštívili jsme i Mezi ploty a završili své tažení na showcase festivalu Nouvelle Prague přímo ve smíchovském pivovaru.

 

2 – Pharella Williamse a Kylie Minougue spojuje letošní návštěva Prahy a koncert v O2 Areně, tedy dvě hudební události, při kterých byl i náš projekt a kde se realizoval sběr víček a zátek.

 

150 – přesněji 150 kilogramů kovových zátek bylo nasbíráno za dobu fungování projektu, a to od poloviny června 2014. Na sběru se podíleli nejen návštěvníci jednotlivých festivalů a koncertů, ale i další organizace či restaurační zařízení.

 

600 – je množství nakumulovaných plastových víček v kilogramech. Víčka budou odevzdána k recyklaci a následně použita k výrobě produktů šetrných k přírodě včetně dalšího mobiliáře pro projekt „Festivaly bez Zábran“.

 

Děkujeme všem, kteří se na projektu podíleli, ať už partnersky nebo podporou ve formě sbírání víček. Vážíme si jakékoli účasti a posunu projektu směrem k bezbariérovým festivalům. A další krok? Rok 2015! Těšíme se!

Související články


opivovaru-wid-1.jpg

Jak se pivo vaří

Staropramen se už skoro 150 let vaří prakticky stejně. Stejně dobře: Z kvalitních přírodních surovin, pečlivě a jedinečným způsobem, který dává každému z piv právě tu chuť, kterou má mít.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-2.jpg

Historie pivovaru

Ve druhé polovině 19. století začali obyvatelé pražského předměstí Smíchov pociťovat, že jim chybí pivo. Vařilo se jen v centru, což nestačilo. I vzchopili se smíchovští podnikatelé k činu a 23. října 1869 založili na vltavském břehu akcionářský pivovaru.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-3.jpg

Návštěvnické centrum

Přímo v historické budově našeho pivovaru jsme pro Vás připravili strhující interaktivní prohlídku časem, která odhaluje jedinečný příběh skrytý za značkou Staropramen. Račte vstoupit, duch Prahy Vás očekává...


1.4. 2014  |  Celý článek

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.