Staropramen

Premiéra projektu proběhla na Milovickém Votvíráku


Sbírej víčka, postavíme… festivaly bez zábran!  


Dva dny, desítky tisíc návštěvníků, víčka, Staropramen a hudba – společným jmenovatelem byl festival Votvírák, který již tradičně, tentokrát ve dnech 13. a 14. června, otevřel českou festivalovou sezónu. Zde si projekt „Sbírej víčka, postavíme…FESTIVALY BEZ ZÁBRAN“ značky Staropramen odbyl své poprvé.

Ač byl pátek třináctého, úplněk a erupce na Slunci, byly první festivalový den postaveny dva stany pro sběr plastových víček a kovových zátek - jeden u hlavního vstupu do areálu, druhý vedle pivního stanu Staropramen u runwaye. Zde mohli návštěvníci hosteskám odevzdat svá víčka i zátky a pomoci tak otevřít české hudební festivaly pro hendikepované vozíčkáře. Do sběru se zapojily i gastro stánky s občerstvením a nápoji vně i uvnitř areálu.

Celkový objem nasbíraných víček a zátek byl o 10 kilogramů vyšší, než při sběru na Votvíráku v minulém roce. Nasbíraná plastová víčka budou použita na výrobu nájezdové rampy a přechodových pásů, které budou vyrovnávat nerovnosti terénu a zajistí bezbariérovost festivalových areálů. Kovové zátky budou prodány a utržené peníze se použijí na pronájem mobilních toalet pro vozíčkáře.

Ač byl sběr víček postaven na dobrovolnosti a chuti pomoci, bylo vysbíráno velké množství víček a zátek, za což patří všem zúčastněným velký dík! Další možnost sbírat a otevírat festivaly bude na festivalu Rock for People ve dnech 3. až 5. července. Těšíme se na viděnou!

Související články


staropramen-festivaly-bez-zabran-popfoto-cz-0017-gy1d2946.jpg

Votvírák a Rock for People budou Staropramen Festivaly bez Zábran!

Bezbariérové prostředí vytvoříme na Rock for People v Hradci Králové od 4. do 6. června a na milovickém Votvíráku 12.-14. června

fbz.jpg

Pohled do budoucna aneb co se chystá

I když příroda stále ještě prochází obdobím hibernace, projekt značky Staropramen „Festivaly bez Zábran“ jsme k zimnímu spánku ulehnout nenechali.

csr_vicka.jpg

Nevíte kam s víčky? Máme pro vás východisko!

Ačkoli do nástupu letní festivalové sezóny stále zbývá několik měsíců, projekt značky Staropramen Festivaly bez Zábran nespí.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.