Staropramen

Premiéra projektu proběhla na Milovickém Votvíráku


Sbírej víčka, postavíme… festivaly bez zábran!  


Dva dny, desítky tisíc návštěvníků, víčka, Staropramen a hudba – společným jmenovatelem byl festival Votvírák, který již tradičně, tentokrát ve dnech 13. a 14. června, otevřel českou festivalovou sezónu. Zde si projekt „Sbírej víčka, postavíme…FESTIVALY BEZ ZÁBRAN“ značky Staropramen odbyl své poprvé.

Ač byl pátek třináctého, úplněk a erupce na Slunci, byly první festivalový den postaveny dva stany pro sběr plastových víček a kovových zátek - jeden u hlavního vstupu do areálu, druhý vedle pivního stanu Staropramen u runwaye. Zde mohli návštěvníci hosteskám odevzdat svá víčka i zátky a pomoci tak otevřít české hudební festivaly pro hendikepované vozíčkáře. Do sběru se zapojily i gastro stánky s občerstvením a nápoji vně i uvnitř areálu.

Celkový objem nasbíraných víček a zátek byl o 10 kilogramů vyšší, než při sběru na Votvíráku v minulém roce. Nasbíraná plastová víčka budou použita na výrobu nájezdové rampy a přechodových pásů, které budou vyrovnávat nerovnosti terénu a zajistí bezbariérovost festivalových areálů. Kovové zátky budou prodány a utržené peníze se použijí na pronájem mobilních toalet pro vozíčkáře.

Ač byl sběr víček postaven na dobrovolnosti a chuti pomoci, bylo vysbíráno velké množství víček a zátek, za což patří všem zúčastněným velký dík! Další možnost sbírat a otevírat festivaly bude na festivalu Rock for People ve dnech 3. až 5. července. Těšíme se na viděnou!

Související články


staropramen-festivaly-bez-zabran-popfoto-cz-0017-gy1d2946.jpg

Votvírák a Rock for People budou Staropramen Festivaly bez Zábran!

Bezbariérové prostředí vytvoříme na Rock for People v Hradci Králové od 4. do 6. června a na milovickém Votvíráku 12.-14. června

fbz.jpg

Pohled do budoucna aneb co se chystá

I když příroda stále ještě prochází obdobím hibernace, projekt značky Staropramen „Festivaly bez Zábran“ jsme k zimnímu spánku ulehnout nenechali.

csr_vicka.jpg

Nevíte kam s víčky? Máme pro vás východisko!

Ačkoli do nástupu letní festivalové sezóny stále zbývá několik měsíců, projekt značky Staropramen Festivaly bez Zábran nespí.

Pivovary Staropramen
Staropramen Cool
Sládkova Limonáda
Braník
Stella Artois
Velvet
Hoegaarden
Leffe
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.