Staropramen

Potvrzeno! Letní hudební festivaly a vozíčkáři je fungující spojení


Ve Festivalparku v Hradci Králové se děly velké věci! Projekt značky Staropramen „Sbírej víčka, postavíme…FESTIVALY BEZ ZÁBRAN“ měl premiéru. Premiéru? Opět? Vysvětlení je jednoduché…!

Zakopaný „lahváč“ tkví v tom, že se projekt rozrostl – původní sběr plastových víček a kovových zátek realizovaný ve dvou sběrných místech na festivalu Votvírák nabyl a na Rock for People přivezl Staropramen i mobiliář vytvořený z recyklovaných plastových víček. Společně s organizátory festivalu tak nainstalovali dvě vyvýšené plošiny u hlavních pódií, nájezdovou rampu k jednomu z nich a 50 metrů přechodových pásů, které zpřístupnily nejen plošiny, ale i další hudební stage a stany, Staropramen pivní stan s nefiltrovanou 11° a zejména zázemí pro vozíčkáře.

V zázemí se vozíčkáři i jejich doprovod mohli občerstvit, využít sociálního zařízení a získat bližší informace o projektu. Pro zvídavé povahy z řad festivalových nadšenců zde také byly připraveny dva vozíčky, na kterých si mohl kdokoliv vyzkoušet pohyb po areálu. Sobotní program završila organizace Helppes, která přiblížila návštěvníkům, jaké jsou schopnosti a dovednosti asistenčních psů a co obnáší jejich výcvik.

Areál a bezbariérové prostředí otestovala ve čtvrtek 3. července skupina The Tap Tap. V průběhu festivalu dorazily dvě početné skupiny vozíčkářů pozvané Magistrátem města Hradec Králové a nejen díky nim se počet hendikepovaných na vozíčku pohyboval kolem 40 návštěvníků.

Díky návštěvníkům, kteří se zapojili do sběru, ale i samotným hradeckým vozíčkářům, kteří přivezli téměř 65 kg plastových víček, jsme společně nasbírali téměř 300 kg plastových víček a cca. 30 kg kovových zátek. Všem zúčastněným, kteří projekt sběrem podpořili, děkujeme!

Související články


staropramen-festivaly-bez-zabran-popfoto-cz-0017-gy1d2946.jpg

Votvírák a Rock for People budou Staropramen Festivaly bez Zábran!

Bezbariérové prostředí vytvoříme na Rock for People v Hradci Králové od 4. do 6. června a na milovickém Votvíráku 12.-14. června

fbz.jpg

Pohled do budoucna aneb co se chystá

I když příroda stále ještě prochází obdobím hibernace, projekt značky Staropramen „Festivaly bez Zábran“ jsme k zimnímu spánku ulehnout nenechali.

csr_vicka.jpg

Nevíte kam s víčky? Máme pro vás východisko!

Ačkoli do nástupu letní festivalové sezóny stále zbývá několik měsíců, projekt značky Staropramen Festivaly bez Zábran nespí.

Pivovary Staropramen
Staropramen Cool
Sládkova Limonáda
Braník
Stella Artois
Velvet
Hoegaarden
Leffe
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.