Staropramen

Potvrzeno! Letní hudební festivaly a vozíčkáři je fungující spojení


Ve Festivalparku v Hradci Králové se děly velké věci! Projekt značky Staropramen „Sbírej víčka, postavíme…FESTIVALY BEZ ZÁBRAN“ měl premiéru. Premiéru? Opět? Vysvětlení je jednoduché…!

Zakopaný „lahváč“ tkví v tom, že se projekt rozrostl – původní sběr plastových víček a kovových zátek realizovaný ve dvou sběrných místech na festivalu Votvírák nabyl a na Rock for People přivezl Staropramen i mobiliář vytvořený z recyklovaných plastových víček. Společně s organizátory festivalu tak nainstalovali dvě vyvýšené plošiny u hlavních pódií, nájezdovou rampu k jednomu z nich a 50 metrů přechodových pásů, které zpřístupnily nejen plošiny, ale i další hudební stage a stany, Staropramen pivní stan s nefiltrovanou 11° a zejména zázemí pro vozíčkáře.

V zázemí se vozíčkáři i jejich doprovod mohli občerstvit, využít sociálního zařízení a získat bližší informace o projektu. Pro zvídavé povahy z řad festivalových nadšenců zde také byly připraveny dva vozíčky, na kterých si mohl kdokoliv vyzkoušet pohyb po areálu. Sobotní program završila organizace Helppes, která přiblížila návštěvníkům, jaké jsou schopnosti a dovednosti asistenčních psů a co obnáší jejich výcvik.

Areál a bezbariérové prostředí otestovala ve čtvrtek 3. července skupina The Tap Tap. V průběhu festivalu dorazily dvě početné skupiny vozíčkářů pozvané Magistrátem města Hradec Králové a nejen díky nim se počet hendikepovaných na vozíčku pohyboval kolem 40 návštěvníků.

Díky návštěvníkům, kteří se zapojili do sběru, ale i samotným hradeckým vozíčkářům, kteří přivezli téměř 65 kg plastových víček, jsme společně nasbírali téměř 300 kg plastových víček a cca. 30 kg kovových zátek. Všem zúčastněným, kteří projekt sběrem podpořili, děkujeme!

Související články


staropramen-festivaly-bez-zabran-popfoto-cz-0017-gy1d2946.jpg

Votvírák a Rock for People budou Staropramen Festivaly bez Zábran!

Bezbariérové prostředí vytvoříme na Rock for People v Hradci Králové od 4. do 6. června a na milovickém Votvíráku 12.-14. června

fbz.jpg

Pohled do budoucna aneb co se chystá

I když příroda stále ještě prochází obdobím hibernace, projekt značky Staropramen „Festivaly bez Zábran“ jsme k zimnímu spánku ulehnout nenechali.

csr_vicka.jpg

Nevíte kam s víčky? Máme pro vás východisko!

Ačkoli do nástupu letní festivalové sezóny stále zbývá několik měsíců, projekt značky Staropramen Festivaly bez Zábran nespí.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.