Staropramen

Pod pokličkou projektu „Sbírej víčka, postavíme…festivaly bez zábran“


Je načase poodhrnout oponu a blíže se podívat na letošní premiérový projekt „Festivaly bez zábran“ značky Staropramen. Jak už jsme dříve předeslali, na vybraných festivalech byly a budou položeny přechodové pásy a instalována vyvýšená plošinanájezdovou rampou umístěná poblíž hlavního pódia, která zajistí komfort vozíčkářům při sledování „nejen“ hudební produkce na daných stageích.

Celý projekt začal myšlenkou komu a jak pomoci v rámci stávajícího interního projektu Sbírej víčka, postavíme….. Díky vzájemné spolupráci značky Staropramen se zástupci agentury SMART Communication s.r.o. získal původní nápad  konkrétní obrysy a jasné cíle. Nicméně to byl pouze začátek a k finální podobě, kterou jste mohli vidět na RFP vedla ještě dlouhá cesta. Na této cestě jsme se sešli se zástupci organizací sdružující vozíčkáře, mezi nimiž bychom rádi vyzdvihli Ligu vozíčkářů, Pražskou organizaci vozíčkářů a Českou asociaci paraplegiků, se kterými jsme to, co nejvíce trápí vozíčkáře na akcích, jako jsou festivaly, a také jaké jsou technické podmínky pro vytvoření ideálního festivalu, který si budou moci užít i vozíčkáři.

liga_bannery_new-3.jpgnew_logo_pov_full.png

_czepa_2011_cmyk_ai_10.pnglogo-helppes_bg.png


Sbírám, sbíráš, sbíráme a budujeme cestu ke stage.


Výrobou přechodových pásů a nájezdové rampy z recyklovaných  byla pověřena společnost  RAJAN EKO s.r.o., která se již 2 roky podílí na interním projektu „Sbírej víčka, postavíme…“ společnosti Pivovary Staropramen a díky němuž byla z nasbíraných víček již vybavena herními prvky dětská hřiště v Praze a Ostravě a výcvikový areál překážkami pro výcvik asistenčních psů organizace Helppes. Toto vybavení, stejně jako to na RFP, bylo vyrobeno z recyklovaného plastu a vzniklo díky sbírce víček a chuti pomoci všech sbírajících.

Na projektu FESTIVALY BEZ ZÁBRAN se podílí i další společnosti, a to ty které se zabývají výkupem a zapracováním víček a bez nichž by bylo velmi obtížné tento projekt rozjet. Letos, stejně jako loni nám  s kovovými víčky a jejich výkupem pomohla společnost Remet spol. s.r.o., která se zabývá recyklací kovového odpadu. Plastová víčka od nás v tomto roce vykoupila k dalšímu využití společnost  HOTTECH s.r.o., která má v oblasti charitativních projektů spojených se sběrem víček dlouholetou tradici.Součástí vybavení byla i vyvýšená plošina, s jejímž výběrem nám pomohla společnost ZL Production, která je specialistou na poli produkce a technického zajištění nejen v rámci hudebních festivalů.  Díky vzájemné spolupráci se neziskovou společností Helppes jsme návštěvníkům festivalu RFP mohli předvést i speciální výcvikové představení čtyřnohých svěřenců této neziskovky.

Všem těmto a dalším  partnerům, kteří věnovali svůj čas a energii našemu projektu FESTIVALY BEZ ZÁBRAN děkujeme a těšíme se na pokračování naší spolupráce.

Související články


staropramen-festivaly-bez-zabran-popfoto-cz-0017-gy1d2946.jpg

Votvírák a Rock for People budou Staropramen Festivaly bez Zábran!

Bezbariérové prostředí vytvoříme na Rock for People v Hradci Králové od 4. do 6. června a na milovickém Votvíráku 12.-14. června

fbz.jpg

Pohled do budoucna aneb co se chystá

I když příroda stále ještě prochází obdobím hibernace, projekt značky Staropramen „Festivaly bez Zábran“ jsme k zimnímu spánku ulehnout nenechali.

csr_vicka.jpg

Nevíte kam s víčky? Máme pro vás východisko!

Ačkoli do nástupu letní festivalové sezóny stále zbývá několik měsíců, projekt značky Staropramen Festivaly bez Zábran nespí.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.