Staropramen

Velký úspěch Staropramenu na PIVEXU!


Ležák vyhrál svou kategorii, pivovar má také nejlepší dvojici piv světlý ležák-světlé výčepní pivo.


Pivovar Staropramen zaznamenal mimořádný úspěch na letošním 23. ročníku prestižní degustační soutěže Zlatý pohár PIVEX – Pivo 2015, která se každoročně koná v Brně.  U porotců nejvíce zabodoval Staropramen Ležák, který zvítězil v kategorii světlých ležáků a spolu se Staropramenem Světlým navíc získal zvláštní ocenění s názvem SUPERIOR KOLEKCE udělované pivovaru, jehož soutěžní značky získaly v součtu dvou hlavních kategoriích (světlé výčepní + světlý ležák) nejvyšší bodové hodnocení. Pivovar si z prestižní degustační soutěže odváží celkem čtyři ocenění.


PIVEX 2015


Výsledky soutěže byly oficiálně vyhlášeny v Brně ve středu 14. ledna 2015 v rámci 23. Galavečera pivovarníků a sladovníků České republiky. Staropramen se prosadil v konkurenci 13 pivovarů, které přihlásily do soutěže rovných 40 vzorků svých lahvových piv. Vítězstvím Ležáku výčet úspěchů pivovaru Staropramen zdaleka nekončí. Staropramen Světlý obsadil skvělé druhé místo v kategorii světlých výčepních piv. Celkový úspěch smíchovského pivovaru navíc podtrhl Certifikát kvality pro Staropramen Jedenáctku za vyrovnanou kvalitu v obou kolech soutěže.

„Máme velkou radost, že se nám podařilo uspět se všemi třemi přihlášenými pivy značky Staropramen, tedy s Ležákem, Světlým i Jedenáctkou. Získaná ocenění potvrzují, že na Smíchově vaříme velmi kvalitní piva, která se dokáží prosadit v konkurenci velkých i malých pivovarů,“ říká Zdeněk Lux, vrchní sládek pivovaru Staropramen, a dodává: „Úspěchu ve Zlatém poháru PIVEX si vážíme mimo jiné proto, že je to soutěž dvoukolová a zohledňuje tak dlouhodobou vysokou kvalitu.“

staropramen024__2_.jpg

Zlatý pohár PIVEX – Pivo 2015 probíhá ve dvou kolech, v rámci nichž porota složená pivovarských odborníků hodnotí zejména chuť, plnost, vůně, říz a hořkost piva. V obou kolech jsou u všech vzorků piv prováděny také laboratorní rozbory a senzorická hodnocení v laboratořích. K první degustaci se odborní degustátoři sešli v listopadu 2014. Druhé kolo hodnocení přihlášených vzorků proběhlo 7. ledna 2015.

Staropramen Světlý, který je nejprodávanějším pivem z portfolia Staropramenu, je charakteristický osvěžující čistou pivní chutí s jemným řízem. Je to také nejoceňovanější pivo z portfolia pivovaru. Na Zlatém poháru PIVEX zaujal porotu a získal ocenění i v letech 2011 a 2013. Ve stejných letech vyhrál svou kategorii také ve druhé prestižní pivovarské soutěži – České pivo roku. Loni získal bronz.

 S náročnými podmínkami soutěže si výborně poradily i oba přihlášené světlé ležáky, když Staropramen Ležák svou kategorii dokonce vyhrál. „Je středně až silně prokvašený. Vaříme ho ze dvou druhů sladů z Polabí a vybraných odrůd  chmele z žatecké oblasti. Loni na podzim získal třetí místo v soutěži o Nejlepší ležák pořádané První pivní extraligou. Těší nás tak, že dlouhodobě vítězíme napříč soutěžemi bez ohledu na složení odborných degustačních komisí soutěží i počtu a velikosti soutěžících pivovarů,“ popsal po zisku ocenění své pocity vrchní sládek pivovaru Zdeněk Lux.


Umístění Staropramenu v odborné degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX – Pivo 2015:

Superior kolekce:                Staropramen Ležák a Staropramen Světlý

Staropramen Ležák:          1. místo v kategorii světlý ležák

Staropramen Světlý:          2. místo v kategorii světlé výčepní pivo

Staropramen Jedenáctka: Certifikát kvality

 

O soutěži Zlatý pohár PIVEX – Pivo 2015

Jedná se o jedno z nejprestižnějších a nejvýznamnějších degustačních hodnocení piva v České republice. Letos proběhl již 23. ročník. Vzorky označené pouze kódy posuzuje anonymně porota odborných degustátorů složená ze zástupců soutěžících pivovarů, Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze a dalších odborníků. Hlavními hodnotícími kritérii jsou chuť, plnost, vůně, říz a hořkost piva. Odborným garantem degustací je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze a jeho sladařské pracoviště v Brně (VÚPS). Konzultačním garantem je zkušený a uznávaný pivovarský odborník Ing. Antonín Kratochvíle. Soutěž je dvoukolová a v obou kolech jsou u všech vzorků piv prováděny také laboratorní rozbory a senzorická hodnocení v laboratořích. K první degustaci se odborní degustátoři sešli v listopadu 2014. Druhé kolo hodnocení přihlášených vzorků proběhlo 7. ledna 2015. Výsledky soutěže byly oficiálně vyhlášeny ve středu 14. ledna 2015 v úvodu 23. Galavečera pivovarníků a sladovníků České republiky v Kongresovém centru OREA Hotelu Voroněž v Brně.

Související články


opivovaru-wid-1.jpg

Jak se pivo vaří

Staropramen se už skoro 150 let vaří prakticky stejně. Stejně dobře: Z kvalitních přírodních surovin, pečlivě a jedinečným způsobem, který dává každému z piv právě tu chuť, kterou má mít.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-2.jpg

Historie pivovaru

Ve druhé polovině 19. století začali obyvatelé pražského předměstí Smíchov pociťovat, že jim chybí pivo. Vařilo se jen v centru, což nestačilo. I vzchopili se smíchovští podnikatelé k činu a 23. října 1869 založili na vltavském břehu akcionářský pivovaru.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-3.jpg

Návštěvnické centrum

Přímo v historické budově našeho pivovaru jsme pro Vás připravili strhující interaktivní prohlídku časem, která odhaluje jedinečný příběh skrytý za značkou Staropramen. Račte vstoupit, duch Prahy Vás očekává...


1.4. 2014  |  Celý článek

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.