Staropramen

Staropramen 11° zvítězila v degustační soutěži
České pivo 2015


Patnáctý ročník soutěže České pivo 2015 zná své vítěze. V degustační soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven a jejímž odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, bylo letos testováno na 70 vzorků rozdělených do pěti soutěžních kategorií. I v letošním roce byla soutěž otevřená všem tuzemským pivovarům, které mají roční výstav nad 5 tisíc hektolitrů. 

I v roce 2015 si z této prestižní soutěže vezeme významná ocenění. V rozvíjejícím se segmentu 11° světlých ležáků jsme s naší Staropramen Jedenáctkou získali první místo. Třetí místo v kategorii nealkoholických piv pak obsadil Staropramen Nealko.

Soutěž České pivo, která letos probíhá už po patnácté, je dvoukolová, což posiluje objektivitu hodnocení. Degustační komise za dohledu notáře posuzovala senzorické vlastnosti piva, v analytických laboratořích byla prováděna kontrola původního extraktu (stupňovitosti) kvůli ověření příslušnosti piva do přihlášené kategorie. V degustačních komisích nezasedli pouze pivovarníci, ale také pedagogové a odborníci ze středních a vysokých škol, z Chmelařského institutu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Vzorky do soutěže jednotlivé pivovary neposílají, ale jsou odebírány přímo ve výrobních závodech zástupcem odborného garanta, kterým je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, což zvyšuje nestrannost soutěže.


ceske-pivo-2015-popfoto-cz-0047-2g8a8551.jpg
ceske-pivo-2015-popfoto-cz-0054-2g8a8617.jpg

Související články


staropramen_novinka_anotace_445x200-novinka2_ver1.jpg

Ocenění pro Staropramen

Iniciativu Festivaly bez zábran založil pivovar Staropramen sice teprve v roce 2014, ale už teď má za sebou významné výsledky a úspěchy. Nejnovějším úspěchem je 1. místo v soutěži TOP odpovědná firma.

supercup_445x223_1.jpg

Staropramen Cool Super Cup 2016

Nejvyšší soutěž v České republice Super Cup pod patronací Českého volejbalového svazu „Staropramen Cool Super Cup 2016“.

anot-image.png

Pozvi kámoše na jedno

Kámoše se totiž vyplatí vidět, i kdyby to mělo být jen na 20 minut.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.