Staropramen

Pivní hospodářství v O2 aréně zvládne až 30 tisíc piv za 15 minut! 


dva-duvody.jpg

Je tak plně připraveno na letošní nápor hokejových i hudebních fanoušků.


Pražská multifunkční O2 aréna je plně připravená na stovky tisíc návštěvníků hokeje, kterým bude v hale sloužit unikátní systém pivního hospodářství, který od počátku existence haly spravuje Staropramen – dlouhodobý partner arény. Systém je výjimečný i ve světovém měřítku. Díky němu může být během 15 minut načepováno až 30 tisíc piv čerstvého nepasterizovaného tankového Staropramenu. 


Myšlenka a realizace takového unikátního pivního hospodářství je ryze českou záležitostí a celý systém byl vymyšlen u nás a zakázku zpracovaly tuzemské firmy.

Aby hala nebyla zatížena neustálým převážením KEG sudů, byla zvolena ve světě výjimečná technologie. Celý systém je kompletně vyrobený z nerezového materiálu a skládá se ze čtyř hlavních ležáckých tanků, osmi okruhů a 2,7 kilometru pivních trubek. Většina jeho částí je pečlivě uschovaná v útrobách haly.


2g8a3142.jpg

Pivní potrubí je zabudované ve zdech a zakončuje jej 168 rychlovýčepů a 24 standardních výčepů.

Prohlédněte si cestu piva ze Staropramenu do O2 areny v krátkém videu zde:
www.youtube.com/watch?v=JdeEODhcoUs

Kvalita piva je samozřejmě velmi důležitá a do haly se tak díky použité tankové technologii vozí vynikající nepasterizovaný Staropramen Světlý. 


2g8a3011.jpg

Čerstvé pivo cestuje z pivovaru na Smíchově cisternou s tanky.

Aby mohl být systém v hale v permanentním  režimu údržby,  má Staropramen v hale trvale svého správce pivního hospodářství, který o něj denně pečuje.

Příprava na mimořádné akce – pohotovost v pivovaru i v hale

Vyprodaný koncert nebo sportovní utkání, to je pro O2 arénu zhruba 17 tisíc návštěvníků. Pokud se jedná o několikadenní akci, znamená to pro pivovar mimořádná opatření. Pro rozsáhlé akce v O2 areně, jakým je například hokejový šampionát, je vždy připraven tým lidí přímo ve smíchovském pivovaru, který zajišťuje logistiku zásobování a kontrolu kvality piva. Posílena bývá i obsluha pivního hospodářství přímo v hale.

 

Související články


staropramen_novinka_anotace_445x200-novinka2_ver1.jpg

Ocenění pro Staropramen

Iniciativu Festivaly bez zábran založil pivovar Staropramen sice teprve v roce 2014, ale už teď má za sebou významné výsledky a úspěchy. Nejnovějším úspěchem je 1. místo v soutěži TOP odpovědná firma.

supercup_445x223_1.jpg

Staropramen Cool Super Cup 2016

Nejvyšší soutěž v České republice Super Cup pod patronací Českého volejbalového svazu „Staropramen Cool Super Cup 2016“.

anot-image.png

Pozvi kámoše na jedno

Kámoše se totiž vyplatí vidět, i kdyby to mělo být jen na 20 minut.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.