Staropramen

Navštivte Staropramen, místo, kde se pivo vaří a kde to žije


Přes dva a půl milionu hektolitrů piva loni vyrazilo ze smíchovského pivovaru Staropramen vstříc spotřebitelům v Česku a dalších 38 zemích světa.


Dnes poslední fungující výrobní závod v kdysi industriálním Smíchově je tak hrdým reprezentantem této městské části i celé Prahy. Pivovar Staropramen však není jen místem, kde se vaří pivo. Je také živým společenským centrem, které ročně láká k návštěvě desetitisíce lidí.


Jedno nás spojuje


První pivovarská škola, moderní Návštěvnické centrum, restaurace Potrefená husa Na Verandách, Paspův sál nebo oblíbený hudební klub Phenomen. To jsou místa, díky nimž  Staropramen Smíchovu vdechuje život. Přesně podle sloganu značky – Jedno nás spojuje.

„Od počátku své existence byl Staropramen inovátorem, který dal spotřebitelům například  první desetistupňové pivo či polotmavý ležák Granát. Dlouhodobě je však pivovar také centrem kulturního a společenského života. Stejně jako naši zakladatelé, tak i my se snažíme z pivovaru dělat místo, kde se vaří kvalitní pivo, ale kde se zároveň lidé nad tímto pivem setkávají a baví se,“ říká vrchní sládek pivovaru Staropramen Zdeněk Lux.

Dnes je Staropramen pivovarem, kde se spojují tradiční receptury s moderní technologií výroby piva, zároveň je však i dobře fungujícím členem smíchovské komunity, Pražanem. Pivovar Staropramen je  místem, které žije. Tím nejlepším důkazem je přes 150 tisíc návštěvníků, kteří každý rok projdou jeho prostory. Přidejte se k nim. Třeba prohlídkou Návštěvnického centra spojenou s  ochutnávkou piva. Na tu pak můžete navázat dobrým jídlem v Potrefené huse Na Verandách.

navstivte_staropramen.jpg

Začalo to Na Verandách. Pivovarské hospodě je přes 100 let!


Psal se květen roku 1871 a na Smíchově byla uvařena první várka piva. Nové pivo nicméně potřebovalo propagaci a kvalitní péči. Tu mu zajistila již na podzim otevřená nová hospoda Na Verandách. Ta se stala vyhledávanou pražskou pivnicí navštěvovanou stovkami nadšených milovníků kvalitního českého piva.

„Pražané potřebovali místo, kde by mohli konzumovat a posuzovat jakost nového piva,“ řekl tehdy František Hejtmánek, jeden z prvních předsedů správní rady Akcionářského pivovaru na Smíchově. V té době byla vzhledem k dostupným technologiím trvanlivost piva značně omezená.

Související články


opivovaru-wid-1.jpg

Jak se pivo vaří

Staropramen se už skoro 150 let vaří prakticky stejně. Stejně dobře: Z kvalitních přírodních surovin, pečlivě a jedinečným způsobem, který dává každému z piv právě tu chuť, kterou má mít.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-2.jpg

Historie pivovaru

Ve druhé polovině 19. století začali obyvatelé pražského předměstí Smíchov pociťovat, že jim chybí pivo. Vařilo se jen v centru, což nestačilo. I vzchopili se smíchovští podnikatelé k činu a 23. října 1869 založili na vltavském břehu akcionářský pivovaru.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-3.jpg

Návštěvnické centrum

Přímo v historické budově našeho pivovaru jsme pro Vás připravili strhující interaktivní prohlídku časem, která odhaluje jedinečný příběh skrytý za značkou Staropramen. Račte vstoupit, duch Prahy Vás očekává...


1.4. 2014  |  Celý článek

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.