Staropramen

České pivo 2014 - ocenění pro Staropramen!


V degustační soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven a jejímž odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, bylo letos testováno 66 druhů piv rozdělených do pěti soutěžních kategorií. I v letošním roce byla soutěž otevřená všem tuzemským pivovarům, které mají roční výstav nad 10 tisíc hektolitrů.


 

Velmi nás těší, že naše piva letos opětovně zabodovala v odborné soutěži České pivo roku 2014. V nabité kategorii světlá výčepní piva bojovalo o prvenství celkem 18 piv. Náš Staropramen Světlý obsadil hezkou třetí příčku. O stupeň lepší úspěch pak zaznamenala Staropramen Jedenáctka, které se v její kategorii podařilo vybojovat stříbro.

Soutěž, která letos probíhá už po čtrnácté, je dvoukolová, což posiluje objektivitu hodnocení. Degustační komise za dohledu notáře posuzovala senzorické vlastnosti piva, v analytických laboratořích byla prováděna kontrola původního extraktu (stupňovitosti) kvůli ověření příslušnosti piva do přihlášené kategorie. V degustačních komisích nezasedli pouze pivovarníci, ale také pedagogové a odborníci ze středních a vysokých škol, z Chmelařského institutu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Vzorky do soutěže jednotlivé pivovary neposílají, ale jsou odebírány přímo ve výrobních závodech zástupcem odborného garanta.

Toto ocenění dokazuje, že kvality našich piv oceňují nejen naši spotřebitelé, ale i odborníci.
Obě medaile jsou také hezkým dárkem pro smíchovský pivovar k jeho letošním 145. narozeninám.

1200x1200_stp_pivo2014-2.jpg

Související články


opivovaru-wid-1.jpg

Jak se pivo vaří

Staropramen se už skoro 150 let vaří prakticky stejně. Stejně dobře: Z kvalitních přírodních surovin, pečlivě a jedinečným způsobem, který dává každému z piv právě tu chuť, kterou má mít.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-2.jpg

Historie pivovaru

Ve druhé polovině 19. století začali obyvatelé pražského předměstí Smíchov pociťovat, že jim chybí pivo. Vařilo se jen v centru, což nestačilo. I vzchopili se smíchovští podnikatelé k činu a 23. října 1869 založili na vltavském břehu akcionářský pivovaru.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-3.jpg

Návštěvnické centrum

Přímo v historické budově našeho pivovaru jsme pro Vás připravili strhující interaktivní prohlídku časem, která odhaluje jedinečný příběh skrytý za značkou Staropramen. Račte vstoupit, duch Prahy Vás očekává...


1.4. 2014  |  Celý článek

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.