Staropramen

Špičky hudební branže a zajímavé kapely z celého světa se sejdou ve Staropramenu. Blíží se festival Nouvelle Prague.

 

Po nabité letní festivalové sezóně přichází čas pro podzimní druhý ročník Nouvelle Prague, showcase festivalu, který byl z těch nových loni vyhodnocen jako nejlepší na světě. Není tedy divu, že se na Smíchov opět sjedou atraktivní nové zahraniční i české kapely, promotéři největších evropských festivalů a hudební producenti z celého světa.  Druhý ročník tohoto netradičního festivalového formátu se uskuteční 7.  a 8. listopadu 2014  v prostorách pivovaru Staropramen. img_1951_copy.jpeg

Loňský první festivalový ročník zaznamenal velký úspěch. Akce je v České republice svým formátem stále zatím poměrně novátorská. Setkávají se zde jednak špičkový profesionálové z hudební branže, ale zároveň je Nouvelle Prague díky bohatému programu lákavý pro širokou posluchačskou veřejnost. „Nouvelle Prague si klade za cíl především otevírat obzory, a to nejen hudebním fanouškům, kteří mohou objevovat nové interprety, ale také profesionálům z hudebního průmyslu. Ti budou mít v průběhu dvoudenní, špičkově obsazené konference možnost v tematických panelech diskutovat s renomovanými odborníky z domova i ze světa,“ říká Štěpán Suchochleb, ředitel festivalu.
Nouvelle Prague si hned po svém loňském prvním ročníku odnesl z Velké Británie ocenění pro nejlepší nový showcase festival ve světě, což se odrazilo na velkém zájmu panelistů ze zahraničí o účast na letošním vydání této akce. Na Nouvelle Prague tak letos přijedou agenti, promotéři, hudební žurnalisté a jiní profesionálové showbusinessu z devíti zemí, mezi nimi zástupci tak renomovaných organizací jako je Glastonbury festival, Domino Records, Szigét festival, Pohoda, Sounds Australia a dalších.

„Jsme inovátorská firma, proto jsme dvojnásob rádi, že můžeme na půdě arélu pivovaru Staropramen znovu přivítat tento v Česku stále nový typ festivalu, který je obsahově zajímavý jak pro odbornou, tak pro širokou veřejnost a má našlápnuto stát se renomovanou evropskou hudební akcí. Těší nás, že k jeho atraktivitě přispívají také zajímavé prostory našeho pivovaru,“ uvádí Jan Vošta, event&sponzoring manager Staropramenu a dodává. „Aktivity spojené s hudbou jsou pro Staropramen v posledních několika letech klíčové. Nouvelle Prague vnímáme jako završení hudební festivalové sezóny. Pro fanoušky hudby i odbornou veřejnost děláme vše pro to, aby zázemí fetivalu uvniř pivovaru bylo opět perfektní.“ 


Ceny Nouvelle Prague


Letos poprvé se budou také udělovat Ceny Nouvelle Prague a to v kategoriích Venue roku, Počin roku a Osobnost roku. Ceny mají za cíl kultivovat tuzemský hudební průmysl a podpořit osobnosti a organizace, které se o to v daném roce nejvíc zasloužili. Vítězové budou vyhlášeni na slavnostním večeru, který proběhne v pátek 7. listopadu od 22 hodin v Paspově sale v areálu Staropramenu. 

O programu pro veřejnost


Co se týká festivalové části, Nouvelle Prague showcase se jako jediný v Evropě zaměřuje převážně na zámořské kapely. Zaujmout se budou snažit The Plastics z Jihoafrické republiky, z Kanady přiletí rockoví Slow Down Molasses a velmi originální The Visit, z Austrálie do Prahy dorazí pop-rockoví Ball Park Music a již poměrně známí Calling All Cars a publikum se budou snažit roztančit elektroničtí Skyroads z Izraele. Ze zahraničí se však představí také belgičtí Balthazar v roli headlinerů a speciální host festivalu The Feud z Velké Británie.


Dramaturgie letošního festivalu však zaznamenala novinku, kdy možnost představit se domácím i zahraničním odborníkům dostanou čtyři tuzemské showcasové kapely. Na podiu Nouvelle Prague tak vystoupí Kittchen, který byl letos nominován na ceny Apollo za nejlepší album roku 2013, ostřílené táborské trio Please The Trees v čele s frontmanem Vaškem Havelkou, Vložte kočku, kteří si za svoji loňskou desku odnesli cenu Vinyla i Anděla v kategorii elektronické hudby, talentovaní olomoučtí Nylon Jail. Jako druhý headliner festivalu vystoupé domácí kapela Zrní. Ta na Nouvelle Prague pokřtí v hodinu a půl trvajícím koncertu plném hostů a dalších překvapení své nové album Následuj kojota.
Jednodenní vstupenky pouze na festivalovou část jsou za 270,- Kč, dvoudenní vstupenka na festivalou část pak za 370,- Kč.Vstupenky na celý dvoudenní program Nouvelle Prague včetně konference jsou určeny pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti. Zakoupit je lze po registraci na http://www.smsticket.cz  za 1.190,- Kč. 

img_1968_copy.jpeg

Videopozvánka k Nouvelle Prague 2014 je ke zhlédnutí zde:  http://bit.ly/1ofTbDW

Podrobnější informace o Nouvelle Prague najdete na: www.nouvelleprague.comwww.facebook.com/nouvelleprague

 

Související články


opivovaru-wid-1.jpg

Jak se pivo vaří

Staropramen se už skoro 150 let vaří prakticky stejně. Stejně dobře: Z kvalitních přírodních surovin, pečlivě a jedinečným způsobem, který dává každému z piv právě tu chuť, kterou má mít.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-2.jpg

Historie pivovaru

Ve druhé polovině 19. století začali obyvatelé pražského předměstí Smíchov pociťovat, že jim chybí pivo. Vařilo se jen v centru, což nestačilo. I vzchopili se smíchovští podnikatelé k činu a 23. října 1869 založili na vltavském břehu akcionářský pivovaru.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-3.jpg

Návštěvnické centrum

Přímo v historické budově našeho pivovaru jsme pro Vás připravili strhující interaktivní prohlídku časem, která odhaluje jedinečný příběh skrytý za značkou Staropramen. Račte vstoupit, duch Prahy Vás očekává...


1.4. 2014  |  Celý článek

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.