Staropramen

Hudba a pivo spojují!


Hudba lidi od nepaměti spojovala. To samé platí o pivu. Pokud se tak pivo a hudba dají dohromady, vzniká silná synergie.


A tu již řadu let využívá Staropramen, pro který je muzika hlavním tématem jeho aktivit pro spotřebitele. Však to také vyjadřuje slogan značky „Jedno nás spojuje“. Ani letos tak smíchovské pivo nebude chybět na mnoha významných českých a moravských festivalech nebo koncertech v pražské O2 areně.


Jedno nás spojuje


Cestu k hudbě jako hlavnímu tématu pro zážitkové akce značky si Staropramen dlouhou dobu hledal. Jako většina značek v Česku sbíral i Staropramen první marketingové zkušenosti s partnerstvími až v 90. letech. Jako první ze značek se odhodlal k partnerství s velkým sportem. A vybral si hokej. Na Staropramen extraligu ledního hokeje si díky tomuto prvenství jistě vzpomene řada pivařů i dnes.

Další zkušeností byly vlastní akce a série legendárních Pivních výcvikových táborů, na které navázaly Chlaparky. Staropramen každým rokem objížděl celou republiku, aby ve vybraných městech postavil své malé pivní městečko a nabízel k tomu také řádnou porci zábavy. Včetně hudby. Tyto akce pak každým rokem doplnil velkými Slavnostmi pivovaru na Smíchově, na nichž měla hudba opět zásadní prostor.

Už v té době, tzn. na počátku nového milénia, začaly v Česku mnohé hudební festivaly růst a profesionalizovat se. V té době si partnerství s českobrodským festivalem Rock for People poprvé vyzkoušel i Staropramen.

Důležitým milníkem pro značku v rozhodování o hudební platformě se stalo partnerství s O2 arenou, v níž se koná řada hudebních akcí celorepublikového dopadu. A také stále silnější
postavení Staropramenu mezi organizátory hudebních festivalů. V roce 2013 se hudební koncept natolik rozrostl, že dostal své logo a kampaň.

Vlajkovou lodí hudebního konceptu je festival Rock for People, jehož je smíchovský pivovar generálním partnerem. Mezi další velké festivaly, které Staropramen loni podpořil, patřil například Votvírák či Rock for Churchill. Letos se řada partnerských festivalů, na nichž se bude čepovat Staropramen, rozroste o mnoho krásných nových míst díky partnerství se sérií festivalů České a Moravské hrady.

„Naše partnerství s festivaly je založeno na tom nejdůležitějším – poskytnout návštěvníkům kvalitní servis piva, což v praxi znamená dobře vychlazené, na míru načepované pivo a pokud možno bez front. Co se šíře portfolia týká, držíme se filosofie pestrosti a nabízíme vždy několik druhů piv,“ popisuje základní prvky spolupráce s festivaly Jan Vošta,  event&sponzoring manager společnosti Pivovary Staropramen. „Kvalitní pivní servis musí doplňovat komfort v podobě nejlépe krytého sezení. Až je toto vše vyřešeno, pak teprve  organizátorům nabízíme další zajímavé akce a zpestření festivalového pobytu návštěvníkům,“ dodává Vošta.

A tak vznikl nápad s pivním policistou hlídajícím na festivalu kvalitu pivního servisu, série setkání „S kapelou na jedno“ nebo stan pro návštěvníky „Založ si kapelu“. Dobře načepované a vychlazené pivo, kvalitní hudba a třeba zážitek z osobního setkání s oblíbenou kapelou. To konkrétně se pak skrývá pod sloganem „Jedno nás spojuje“.

rfp-den1-staropramen-popfoto-cz-0012-gy1d7425.jpg

Kde bude letos Staropramen také spojovat:

26. 4. Robbie Williams (O2 arena)
10.–12. 6. Lucie (3x O2 arena)
13.–15. 6. Votvírák (Milovice)
3.–5.7. Rock for People (Hradec Králové)
29.–30.8. Rock for Churchill (Vroutek)

České hrady – červenec a srpen
(Točník, Švihov, Kunětická hora, Rožmberk nad Vltavou, Bezděz)

Moravské hrady – srpen
(Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov)

Související články


opivovaru-wid-1.jpg

Jak se pivo vaří

Staropramen se už skoro 150 let vaří prakticky stejně. Stejně dobře: Z kvalitních přírodních surovin, pečlivě a jedinečným způsobem, který dává každému z piv právě tu chuť, kterou má mít.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-2.jpg

Historie pivovaru

Ve druhé polovině 19. století začali obyvatelé pražského předměstí Smíchov pociťovat, že jim chybí pivo. Vařilo se jen v centru, což nestačilo. I vzchopili se smíchovští podnikatelé k činu a 23. října 1869 založili na vltavském břehu akcionářský pivovaru.


1.4. 2014  |  Celý článek

opivovaru-wid-3.jpg

Návštěvnické centrum

Přímo v historické budově našeho pivovaru jsme pro Vás připravili strhující interaktivní prohlídku časem, která odhaluje jedinečný příběh skrytý za značkou Staropramen. Račte vstoupit, duch Prahy Vás očekává...


1.4. 2014  |  Celý článek

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.